Rozwiązania dla stref Spa

Projektujemy, budujemy i wyposażamy strefy Spa dla hoteli, aquaparków, innych obiektów użyteczności publicznej a także dla klientów prywatnych. Prowadzimy doradztwo w zakresie profesjonalnego wyposażenia Spa.

Łaźnie

Wyposażamy strefy Spa w łaźnie parowe, łaźnie parowe błotne, łaźnie parowe aromatyczne, łaźnie parowe solne a także hammamy (łaźnie tureckie). Jesteśmy otwarci na nowatorskie rozwiązania i pomagamy zrealizować życzenia inwestora.Łaźnia parowa

Pomieszczenie o wysokiej wilgotności 95-100% i średniej temperaturze około 42-48 stopni Celsiusza. Łaźnia może być wyposażona w koloroterapię (efektowne gwieździste niebo, lub podświetlenie ław i elementów dekoracji), oraz w aromaterapię czyli łaźnie aromatyczne. Skondensowana duża ilość pary sprawia, że skóra jest intensywnie nawilżona co przyczynia się do zwiększenia jej delikatności i relaksacji całego ciała.

Łaźnia turecka (hammam)

Jest to łaźnia parowa, która przystosowana jest do przeprowadzania masażu. Łaźnia turecka wyposażona jest (oprócz standardowych siedzisk i leżanek) w podgrzewany stół do masażu.

Łaźnia błotna

Jest to specjalny cykl zabiegów. Na użytkownika nakładana jest warstwa specjalnie przygotowanego błota, potem jest ono podgrzewane a następnie uruchamiana jest normalna funkcja łaźni - parowanie pomieszczenia. Na koniec natryski umieszczone w suficie spłukują nałożone błoto, kończąc sesję. Zazwyczaj generatory pary posiadają 2 niezależne funkcje, co umożliwia korzystanie z typowej łaźni parowej lub uruchomienie też funkcji łaźni błotnej.

Łaźnia solna

Łaźnia solna różni się od parowej wyposażeniem w specjalny generator mieszający opary soli z parą. Przy utrzymaniu odpowiedniej wilgotności i temperatury, możemy dodatkowo oddawać się inhalacjom solnym. Drogi oddechowe oraz skóra poddawane są terapeutycznemu efektowi pary solnej. Przy oddziaływaniu gorącej pary, następuje też absorbcja minerałów podawanej solanki.

Inna łaźnia

Poprzez odpowiednie wytyczne, często związane z kulturą danego rejonu świata, możemy stworzyć łaźnie specjalnie zaprojektowaną na potrzeby klienta. Różne proporcje podania wilgotności, temperatury, aromatu, światła oraz aranżacji wnętrza pomogą stworzyć wszelkiego rodzaju łaźnie parowe.

Sauny

Wyposażamy strefy Spa w sauny suche, mokre, aromatyczne, na podczerwień, oraz inne.Sauna sucha

Inaczej zwana sauną fińską. Pomieszczenie o bardzo niskiej wilgotności i dużej temperaturze osiągającej 85-110 stopni Celsjusza. Piec ze specjalnymi kamieniami powoduje osiągnięcie zadanej temperatury. Polanie kamieni wodą lub płynami aromatycznymi powoduje chwilowe obniżenie temperatury i podwyższenie wilgotności. Finowie nazywają to "duszą sauny".

Sauna mokra

Jest to sauna wyposażona w specjalny parownik, który powoduje zwiększenie wilgotności pomieszczenia nawet do 40-60% (przy obniżonej temperaturze). Jest to kąpiel saunowa, która jest mniej wyczerpująca od tradycyjnej.

Sauna na podczerwień

Kabina infrared jest sauną, której elementem grzewczym są promienniki na podczerwień. Jest to sauna niskotemperaturowa (do około 55 stopni Celsiusza). Promieniowanie podczerwieni wnika do 4 cm wgłąb ciała, pobudzając układ limfatyczny i mięśniowy. Sauny te wykorzystywane są do odnowy biologicznej jak i pobudzającej przed zdarzeniem sportowym lub innym wysiłkiem fizycznym.

Sauna solna

Sauna, w której temperatura oscyluje w granicach 70-75 stopni Celsiusza. Kamienie polewane są solanką, dzięki czemu odczuwamy jonizację oraz zdrowotne właściwości soli morskiej.

Inne sauny

Jesteśmy w stanie w oparciu o wytyczne dostosować dane miejsce do wszystkich potrzeb klienta.

Strefy wypoczynku

Bardzo ważnym miejscem w każdym profesjonalnym Spa, jest strefa wypoczynku - miejsce relaksu i odprężenia w trakcie korzystania z sauny, łaźni, czy też po zabiegach.Caldaria i Tepidaria

Pomieszczenia, w których temperatura i wilgotność są regulowane przez specjalne urządzenia. Caldarium można zaliczyć do pewnego rodzaju kąpieli łaźniowej (temperatura 60 stopni Celsjusza przy dużej wilgotności powietrza. W Tepidarium osiągamy temperaturę do 40 stopni Celsjusza. Pomieszczenia odpowiednio wyposażamy w zależności od potrzeb.

Leżaki i ławy wypoczynkowe

Dostosowujemy ich budowę do wszelkich warunków pracy. Możliwy jest różnorodny wybór kształtów i materiałów wykończeniowych. Siedziska wypoczynkowe są specjalnie podgrzewane.

Strefy schładzania

Jest to obowiązkowy i niezbędny element każdej strefy Spa. Są to specjalnie zaprojektowane miejsca, służące schłodzeniu ciała po zabiegach czy też korzystaniu z sauny lub łaźni parowej.


Prysznice wrażeń, klasyczne i kubeł wody

Prysznic schłądzający powinien znajdować się w każdej strefie mokrej. Oprócz klasycznej wersji przysznica, możemy taką strefę wyposażyć w prysznic wrażeń, gdzie zaprogramowana aranżacja kolorów, aromatu i różnorodności dysz (wodospad, mgiełka wodna, intensywny strumień itp) w połączeniu ze zmienną temperaturą wody pozwalają osiągnąć niesamowite efekty i doznania. Prysznic kubełkowy natomiast jest to automatycznie napełniający się kubeł zimnej wody, które można wylać na ciało, mocno je chłodząc.

Wytwornica lodu

Urządzenie wytwarzające lód lub śnieg, które zazwyczaj umieszcza się przy saunie lub łaźni. Poprzez nacieranie, powoli schładzamy i relaksujemy ciało.

Grota lodowa

Istnieje możliwość zbudowania specjalnego całego pomieszczenia do schładzania ciała. Temperatura oscylująca w okolicach 12-20 stopni Celsiusza spowoduje odczuwanie poczucia chłodu i relaksacji. Pomieszczenia takie mogą być również wyposażone w siedziska i leżanki.

Wanny schładzające

Baseny schładzające, balie - zbiorniki z zimną wodą, do których można wchodzić po na przykład intensywnej sesji saunowej. Intensywnie schładzają nagrzane ciało.